Picie 2 piw dziennie

Czy picie 1-2 piw alkoholowych dziennie ma dobry wplyw na organizm czy moze szkodzi taka ilosc alkoholu spozywanego dziennie. Chodzi o wplyw na osobe zdrowa. Nie majaca problemu z alkoholem, z otyloscia itd. Czy piwo ma jakies wartosci z ktorych organizm czerpie korzysci ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

regularne picie takiej ilości alkoholu ma negatywny wpływ na człowieka. Może zakończyć się uzależnieniem od alkoholu dlatego sugeruję Panu zaprzestanie takiego zwyczaju. Piwo również jak większość napoi zawiera substancje odżywcze takie jak węglowodany jednak zawiera także alkohol który jest szkodliwy.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie! Alkohol jest wysokokaloryczny i może sprzyjać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. W przybliżeniu: szklanka piwa ma około 110 kcal, lampka wina około 100 kcal, lampka szampana około 80 kcal, kieliszek wódki około 60 kcal, kieliszek ajerkoniaku 140 kcal. Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska