Picie 2 szklanek mleka dziennie

Czy w wieku 33 lat zdrowo jest pić 2 szklanki mleka dziennie ?Niektórzy mówią, że tylko w dzieciństwie picie mleka jest zdrowe a w moim wieku jest "niezdrowe"

Witam serdecznie,
jeżeli tylko dobrze toleruje Pan mleko powinien je Pan pic, ponieważ jest to bardzo wartościowy produkt. Objawy nietolerancji laktozy (cukru zawartego w mleku) to ból brzucha, wzdęcia, biegunki, uczucie "przelewania" w brzuchu po spożyciu mleka- jeśli takie objawy po spożyciu produktów mlecznych u Pana nie występują warto spożywać mleko.

pzodrawiam
Karolina Czyrwik
dietetyk

Witam serdecznie,

,,Zdrowe i niezdrowe'' picie mleka jest związane ze zdolnością danej osoby do trawienia laktozy. Z wiekiem ta zdolność może ulec osłabieniu. Jeżeli po wypiciu mleka nie odczuwa Pan dyskomfortu, nie ma wzdęć, bólu brzucha, biegunek i tym podobnych dolegliwości to znaczy że u Pana laktoza zawarta w mleku jest trawiona i nie ma żadnych przeciwwskazań do picia mleka. Mleko jest cennym źródłem wapnia i białka więc śmiało pije Pan nawet więcej niż 2szklanki dziennie.

W razie dodatkowych pytańzapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Szanowna Pani,
Jeśli nie występuje u Pani alergia na mleko i jeśli dobrze toleruje Pani laktozę to nie ma żadnych przeciwwskazań aby je spożywać.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl