Picie alkoholu a problemy

moim problemem jest chyba alkohol. mam ostatnio troche problemow i nie radze sobie z nimi wiec codziennie pije sobie wino albo drinka zeby zapomniec i zasnac. nie chce tak, chce z tym skonczyc ale nie umiem. jestem zalamana
ponad rok temu

Z tego co Pani opisuje nie można postawić diagnozy uzaleznienia od alkoholu, ale na pewno jest to picie niebezpieczne. Oznacza to ,że moze się przekształcić w chorobe alkoholową. Myślę, że juz na tym etapie potrzebowałaby Pani profesjonalnej pomocy, alby nauczyć się innych ( bardziej konstruktywnych ) sposobów radzenia sobie z problemami, ze snem. Im wczesniej podejmie Pani odpowiednie kroki, tym szybciej poradzi sobie z alkoholem. Podstawowy problem polega na tym , że chce Pani przestać , a nie może.

Dzień dobry.
Wydaje się, że Pani problemem nie tyle jest alkohol, ile problemy, z którymi sobie Pani nie radzi. Alkohol w tym wypadku, o czym sama Pani zresztą trafnie pisze, jest swego rodzaju "ukojeniem". Niestety, jak Pani doskonale zdaje sobie sprawę, używanie w ten sposób - czyli codziennie - alkoholu, może Panią doprowadzić do uzależnienia, czyli wytworzyć dodatkowy problem. Nie do końca jest też prawdą, że nie umie Pani skończyć używania alkoholu w taki sposób - bardziej prawdopodobne jest, że przechodzi Pani kolejną fazę prowadzącą do uzależnienia. Nie można bagatelizować tego stanu.
Kluczem jednak do rozwiązania trapiącego Panią problemu picia alkoholu jest skuteczne rozwiązanie problemów, które Panią dotknęły.
Sugerowałbym konsultację z psychologiem.
Pozdrawiam.