Picie alkoholu na redukcji

Witam, jak to jest na redukcji jeżeli popijemy i mało zjemy w ciągu tego dnia, czy tam nocy i spożyte kalorie razem z alkoholem nie przekroczą dziennego deficytu, to i ile z tych szkodliwych kalorii z alkoholu nam się odłoży? a ile nie? tak mniej więcej?

Jeżeli nie zostanie przekroczona podaż energetyczna, to niezależnie od źródła tych kalorii u osób o zdrowym metabolizmie nie dochodzi do odkładania się energii. Jeżeli odbywa się to podczas redukcji i alkohol zmniejsza stosowany deficyt energetyczny to nie tyle wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej, co obniża tempo jej spalania.

Witam serdecznie!
Alkohol jest wysokokaloryczny i może sprzyjać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. W przybliżeniu: szklanka piwa ma około 110 kcal, lampka wina około 100 kcal, lampka szampana około 80 kcal, kieliszek wódki około 60 kcal, kieliszek ajerkoniaku 140 kcal. Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska