Cipropol - ile dni po zakończeniu kuracji można spożywać alkohol?

Dzień dobry,
Mam przewlekłe zapalenie ucha środkowego i lekarz przepisał mi na nie antybiotyk Cipropol. Mam go zażywać przez 5 dni. Wiem, że w tym czasie nie mogę spożywać alkoholu, ale ile dni po zakończeniu mogę już bezpiecznie przyjąć niewielkie dawki? Normalnie nie byłoby problemu, ale akurat dzień po zakończeniu kuracji antybiotykiem Cipropol idę na wesele siostry i chciałabym w tym dniu móc wznieść toast za zdrowie państwa młodych. Czy to bezpieczne? Czy lepiej się powstrzymać? Jak długo po zakończeniu zażywania Cipropolu mogę już się nie obawiać o negatywne skutki dla organizmu po spożyciu alkoholu? Czy mogę wziąć jakieś leki osłonowe, którą spowodują, że nie będzie negatywncyh interakcji? Probiotyki oczywiście przyjmuję razem z antybiotykiem oraz tydzień po - jak zawsze.
Dziękuję i pozdrawiam.

Ciprofloksacyna u osób z prawidłowym funkcjonowaniem nerek powinna być stosunkowo szybko usunięta z organizmu. Jeśli nei ma dodatkowych przeciwwskazań, po dobie można spożywać alkohol.