Picie czerwonego wina przy WZW typu B

Witam. Jestem nosicielka wzwb stan mojej watroby jest dobry , proby watrobowe, cała reszta badań w porządku. Hbv dna <20 . Staram sie dbać o siebie. Praktycznie nie jadam smazonego. Nie palę. Bardzo mało pilam alkoholu przez całe zycie. Przez ostatnie 14 miesiecy nie Wypilam kropli alkoholu ( ciąża i karmienie ) używam ostropest. Czy jeśli raz na jakiś czas zjem cos niezdrowego albo napije sie kieliszek czerwonego wina to bardzo sobie zaszkodze? Mam malutkie dziecko bardzo sie boje.

Aleksander Ropielewski

U osób chorych na WZW B abstynencja alkoholowa jest podstawą leczenia, dlatego odradzam spożywanie alkoholu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski