Picie drożdży i stosowanie witaminy D3

Witam.Czy przy piciu drożdży?(ze względu na zawartość witamin z grupy B) mogę przyjmować witaminę D3 w kapsulkach? I Czy drożdże "zabite" zalane wrzątkiem nie dają skutków ubocznych ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Jeśli ma Pani laboratoryjnie stwierdzony niedobór witaminy D to należy tę witaminę suplementować. Witamina D nie utrudnia wchłaniania witamin z gr. B i odwrotnie, to są witaminy o zupełnie innym mechanizmie wchłaniania.