Picie drożdży spożywczych na cerę i włosy

witam serdecznie, chciałabym zacząć pić drożdże spożywcze ponieważ podobno wpływają korzystnie na cere i włosy. chcialabym wiedzieć jak je przygotować.Czy można je zalewać zimną wodą i pić na surowo,czy trzeba zalać wrzątkiem?Jeśli tak to czy nie tracą one wtedy cennych właściwości? moze powinna to byc woda gorąca a nie wrząca ? proszę o podpowiedź, pozdrawiam

Witam serdecznie,
ogólnie rzecz biorąc zaleca się zalewanie drożdży wrzącym mlekiem lub wodą. Oprócz tego może Pani również samodzielnie przygotowywać w domu maseczkę z drożdży, stosując mniejszą ilość wody lub mleka, by uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Ponadto w aptekach dostępne są tabletki z wyciągiem z drożdży, co może zastąpić "picie drożdży".

Pozdrawiam,
ES