Muszynianka a picie dużych ilości tej wody

Dzień dobry. Mam prośbę o opinię dotyczącą wody mineralnej. Bardzo lubię wodę Muszyniankę, ponieważ zawiera dużo wapnia i magnezu. Czy picie Muszynianki w dużych ilościach nie jest obciążające dla organizmu? Czy może lepsza byłaby woda źródlana? Różne głosy słyszałem, teraz nie wiem, może źródlana byłaby zdrowsza? Czy powinno się urozmaicać gatunki wody? Mam na myśli wymienione minerały i ich ilość. Jestem zdrowy, leczę się jedynie na nadciśnienie (leki przeciw nadciśnieniowe i beta-bloker), zależy mi aby prowadzić zdrowy tryb życia i mieć odpowiednią ilość potrzebnych składników w organizmie. Co z przyzwyczajaniem do wody, w tym przypadku Muszynianki? Dziękuję serdecznie za wszelkie informacje, myślę, że w takich sprawach dobrze jest się poradzić specjalistów od żywienia, dlatego liczę na odpowiedź na moje pytania.

Dzień dobry,
wody typu Muszynianka (wysokozmineralizowane), zaleca się spożywać ze względów dietetycznych bardziej niż wody źródlane. Lepiej jednak nie przyzwyczajać organizm do jednego typu wody i wprowadzać jej różne rodzaje.

Pozdrawiam

Witam Pana

Wszystko również zależy co dla Pana oznacza picie dużych ilości? Jeśli jest to w granicach 2 litrów i Pana nerki poprawnie funkcjonują, to taka woda nie powinna stanowić obciążenia dla Pana organizmu. Jednak do codziennego spożycia zalecane są wody średniomineralizowane, natomiast Muszynianka jest wodą wysokozmineralizowaną.
Muszynianka ma około 190 mg wapnia / 1 litr, więc jeśli wypije Pan 2 litry to z wodą dostarczy Pan 380 mg wapnia. Dobowe zapotrzebowanie na ten składnik mineralny dla Pana wynosi 1000 mg - oczywiście poza wodą należy uwzględnić również inne źródła wapnia w diecie.

Pozdrawiam