Picie dwóch filiżanek kawy mielonej a wypłukiwanie magnezu z organizmu

Czy wypijanie dwóch filiżanek kawy mielonej (z jednej łyżeczki) u mężczyzny to ilość, która wypłukuje magnez?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wypijanie dwóch filiżanek kawy dziennie, przy braku zaburzeń gospodarki elektrolitowej nie powinno wpływać negatywnie na poziom magnezu we krwi.

Nie wypłukuje, najnowsze badania mówią, że kawa nie ma działania wypłukującego magnez. Proszę więc bez obaw spożywać ten napój. Jeśli miałby Pan jednak jakieś wątpliwości proszę zagryźć kawę orzechem lub kostką gorzkiej czekolady :)
pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea