Picie herbaty a jej działanie

Czy temperatura herbaty wpływa na jej działanie? Tzn. czy zimna, ciepła a gorąca herbata (parzona tak samo) zadziała na nas w ten sam sposób? Dlaczego tak się dzieje? Ile w wieku nastoletnim powinno się pić herbaty dziennie? I czy zażywanie/nadużywanie jakiejś może uszkodzic nerki lub coś innego?

Aleksander Ropielewski

Ważne jest dla działania jak długo parzona była herbata - im dłużej tym jest bardziej pobudzająca. Znacze spożywanie (rzędu 30 mocnych herbat) może porwadzić do wzrostu ciśnienia (z powodu objetości wypitego wywaru i podwyższenia akcji serca). NIe ma zaleceń odnośnie ilości zalecanej herbaty do wypicia dla nastolatków.