Picie herbaty z mięty pieprzowej w ciąży

WITAM PAŃSTWA!!! CZY MOŻNA PIĆ MIĘTĘ PIEPRZOWĄ W CIĄŻY??? (11 TYDZIEŃ)???CZY JEST JAKAŚ SZCZEGÓLNA PROCEDURA PARZENIA TEJ HERBATKI I JAKIE EWENTUALNIE ILOŚCI MOŻNA SPOŻYWAĆ??? DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie ma przeciwwskazań do spożywania herbaty mięty pieprzowej. Nie ma jednak badań wskazującej dopuszczalną ilość spożywania tego naparu u kobiet w ciąży. Myślę, że rozsądna ilość to około 3 naparów dziennie. Pozdrawiam