Picie herbaty ziołowej przy tabletkach antykoncepcyjnych

witam zakupilam herbate ziolowa ktora zawiera pokrzywe trawe cytrynowa koper wloski jasnote owoc goji fiolek trojbarwny yerba mate i guarane a zazywam tableki anty kontracept.moje pytanie berzmi czy pijac ja tabetki dzialaja normalnie tak jak powinny mnie chronic

Witam Panią,

Herbata nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Spokojnie może Pani łączyć te dwie rzeczy. Jeżeli przyjmuje Pani odpowiednio tabletki - każdego dnia o tej samej porze to nie traca one swego działania.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Żaden ze składników herbaty nie powinien mieć wpływu na działanie antykoncepcyjne stosowanych tabletek. Najbezpieczniej jest zawsze dokładnie przeczytać ulotkę, na której znajdują się informacje dotyczące ewentualnych interakcji leku z substancjami, których należy wtedy unikać.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam.Herbata niema wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych.Także spokojnie może je Pani łączyć.
Pozdrawiam Monika Konieczna

Witam. Picie herbat niema wpływu na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Może Pani spokojnie je łączyć

pozdrawiam Monika Konieczna