Picie Inofen na odchudzanie i podczas starań o ciążę

Witam w zeszłym roku staraliśmy się z mężem o 2 dziecko przez 5 miesięcy,nie wyszło.Byłam tez 2x na monitoringu i w 1 nie było owulacji i mój gin powiedział ,że może przez moją wagę(w 1 ciąży przytyłam 30 kg).Wiec przeszłam na dietę i ćwiczę zgubiłam 17 kg i postanowiliśmy starać sie znowu, koleżanka poleciła mi picie inofem bo je pomógł i tez podobno przy nadmiernej wadze tez pomaga ale nie wiem ile mam tego pić bo jedni piszą ,ze 1x dziennie inni,ze 2x?Dodam,że 1 ciąża w 1 cyklu.Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Przede wszystkim 5 miesięcy to dość krótki okres czasu i nie powinna się Pani przejmować. Jeśli stosuje Pani odpowiednią dietę i ćwiczenia, a waga spada nie wprowadzałabym żadnej dodatkowej suplementacji, ponieważ jest ona nie potrzebna.
Ważne jest teraz, aby Pani dieta była zbilansowana i dostarczała m.in. witaminę E oraz kwas foliowy. Bardzo ważne jest teraz, aby gubiła Pani wagę w sposób zdrowy i właściwy. Źle zbilansowana dieta, która opiera się na dietach eliminujących lub niskokalorycznych może doprowadzić do rozwoju niedoborów składników mineralnych i witamin, a to może wpływać na zajście w ciąży.
Kwas foliowy znajdzie Pani głównie w zielonych warzywach - brokułach, sałatach, szparagach, brukselce lub szpinaku. Witaminę E zaś w orzechach laskowych, migdałach, awokado i olejach (słonecznikowym, rzepakowym, sojowym).
Polecam zapoznać się z naszym programem dietetycznym Kalorynka.pl, gdzie ma Pani rozpisaną i dobrze zbilansowaną dietą www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann