Picie kawy po zabiegu wycięcia pęcherzyka żółciowego

Witam :) Czy można pić kawe słaba z expressu z mlekiem po wycięciu pęcherzyka żółciowego,jesli nie to kiedy będzie można,jak zabieg był tydz temu,a jeśli tak to w jakiej ilości ?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Na kawę jest zdecydowanie za wcześnie. Przez najbliższe tygodnie (około 6!) powinna Pani stosować dietę łatwostrawną. Dopiero po mniej więcej tym czasie można zacząć wprowadzać inne produkty i obserwować indywidualną reakcję na nie -- mam tutaj też na myśli kawę.

Pozdrawiam,

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/