Picie kawy podczas diety

Czy w czasie diety kawa rozpuszczalna z mlekiem tak samo przyspiesza metabolizm jak zwykła czarna? Czy kawa z mlekiem jest w ogóle dozwolona, czy lepiej jej unikać?

Witam Panią,

Ogólnie rzecz biorąc kawa przyspiesza nieco metabolizm i nie ma tu wpływu mleko. Jednak jeżeli jest Pani na diecie to powinno być mleko do 2% tłuszczu. Powinna Pani jednak zachować umiar w piciu kawy, ponieważ zawiera ona kofeinę która działa moczopędnie i powoduje odwonienie organizmu. Jeżeli przy tym mało pijemy czystej wody mineralnej to organizm zacznie wodę magazynować. Jeżeli płyny zatrzymują się w organizmie to my zaczynamy puchnąc, czujemy obrzęki a waga rośnie. Nie przekraczałabym 2kaw dziennie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Jeśli ma Pani ochotę na kawę, zdecydowanie zalecałabym prawdziwą kawę z ekspresu. Kawa rozpuszczalna nie ma żadnych właściwości zdrowotnych, które ma kawa prawdziwa ziarnista - nie ma np. w ogóle antyoksydantów. Ma za to kalorie (kawa prawdziwa jej nie ma) i znacznie mniej kofeiny, więc nie pobudza tak jak prawdziwe espresso.
Odnośnie mleka - jeśli jest to jedna filiżanka dziennie nie ma znaczenia czy mleko będzie miało 1,5%, czy 3,2%.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea