Picie mleka lub kakao na śniadanie

Dzień dobry, mam problem z jedzenie śniadań nie potrafię ich jeść. Czuje głód dopiero koło godziny 12-13. Wiem, że to nie zdrowe. Do tej pory piłam rano kawę na pusty żołądek. Czy jeżeli zamiast kawy piłabym kakao lub mleko (które uwielbiam) to byłoby lepiej dla mojego organizmu? Dodam, że nie mam nadwagi. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź

Witam Panią,

nie zależnie od tego ile Pani waży powinna Pani zjadać śniadanie. W ten sposób nie głodzi Pani swojego organizmu i pobudza go do działania, unika Pani również nagłych skoków cukru. Bardzo niezdrowym jest także picie kawy na pusty żołądek. Tak jak Pani pisze o wiele zdrowsze będzie wypicie kakao na mleku lub samego mleka. Spróbuje Pani dodać do mleka płatki owsiane lub otręby. Może Pani tez spróbować wypijać koktajle owocowo-warzywne.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Droga Pani!

Picie kawy na pusty żołądek jest niekorzystne dla Pani zdrowia. Rzeczywiście znacznie lepsze jest picie mleka czy kakao. Oczywiście, jeżeli nie będzie zawierało nadmiernych ilości cukru. Jeżeli ma Pani możliwość, to proponuję miksować mleko lub kakao z owocami, płatkami owsianymi itp. Płynna forma będzie dla Pani lepiej przyswajalna, a energetycznie i odżywczo będzie odpowiadało to klasycznemu śniadaniu. Niezależnie od tego, czy ktoś jest otyły czy nie, powinien jadać odpowiednio zbilansowane śniadania. Właśnie one zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, większą wydajność, koncentrację i siłę na cały dzień.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani,
Picie kawy na pusty żołądek jest niekorzystne. Lepszym wyjściem będzie wspomniane przez Panią mleko lub kakao. Jedzenie śniadań jest ogromnie ważne, pozwala obudzić się organizmowi i "daje kopa" na rozpoczęcie dnia. Proszę spróbować jadać śniadania aby przyzwyczaić organizm do ich obecności w jadłospisie. Przyczyną braku głodu rano mogą być też zbyt kaloryczne posiłki wieczorne bądź podjadanie w nocy.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl