Picie napojów energetycznych przez 10-latka

Dzień dobry. Mam pytanie: Mój w syn w wieku 10 lat chodzi na treningi piłki nożnej oraz bierze udział w turniejach piłkarskich. Trening trwa 90 min, a mecz turniejowy od 10 do 20min..Uparł się aby pić napój Oshee niebieski. Zakazałem picia tego napoju czy słusznie, a może powinien pić w/w napój.? Proszę o poradę. Dziękuję.

Dzień dobry,

słusznie odradził Pan synowi picie napoju energetycznego. Podejrzewam, że w jego wieku to bardziej ''moda'' niż potrzeba. Proponuję wykonanie domowych energetyków np w postaci świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy, który syn będzie mógł ze sobą zabrać.

Pozdrawiam

Witam!
Zdecydowanie dobrze Pan zrobił. Mimo że jest to napój izotoniczny, który teoretycznie dzieciom nie szkodzi, to jednak zawiera sztuczne barwniki i konserwanty (na opakowaniu nawet opisane jako mogące mieć szkodliwy wpływ na skupienie dzieci). U większości dzieci najlepiej sprawdza się czysta woda. Jeśli jednak chcemy wspomóc mały organizm podczas wysiłku,najlepiej samemu przygotować taki napój, używając soku z cytryny, miodu, odrobiny soli himalajskiej i imbiru. Najlepiej zrobić to wspólnie z dzieckiem i tak przedstawić sytuację, żeby było dumne, że ma najlepszy napój dodający sił. Można dodatkowo zakupić ładny bidon, który zrekompensuje dziecku "piękny" niebieski kolor kupnego izotonika.