Picie octu jabłkowego jako środek wspomagający odchudzanie

mam 19 lat, rok temu udalo mi sie schudnac z 76 do 68 kg dzieki piciu octu jablkowego. teraz niestety juz nie pije i moja waga wrocila do stanu pierwotnego.. dodam, ze mam bardzo wielki apetyt nawet gdy mi sie nie chce jesc.. czy powrot do picia octu (w polaczeniu z woda oczywiscie) jest bezpieczny? mam 168 cm wzrostu i ok 74-75 kg.. cwicze 2 razy w tygodniu i poza tym duzo chodze pieszo.

Picie octu jest postępowaniem bardzo niebezpiecznym i stosowane przez dłuższy okres czasu prowadzi do uszkodzenia śluzówki przewodu pokarmowego, rozwoju wrzodów, a w ostateczności nowotworów w obrębie górnych partii przewodu pokarmowego. Ocet jest silnie drażniącym kwasem i jako taki nie powinien być spożywany w ilościach większych niż okazjonalne zjedzenie ogórka konserwowego. Nie ma żadnych potwierdzonych naukowo dowodów na skuteczność octu jabłkowego jako środka odchudzającego, a obserwowany przez Panią efekt może być zbiegiem okoliczności. Jeżeli ma Pani problemy z utrzymaniem docelowej wagi, to szczególnie biorąc pod uwagę Pani młody wiek, sugerowałabym konsultację ze specjalistą. Różne opisywane w internecie cudowne metody nie tylko często nie są skuteczne, ale wiele jest wręcz niebezpiecznych dla zdrowia. A większość prowadzi do rozregulowania metabolizmu, co w efekcie doprowadzi Panią do jeszcze większych problemów z wahaniami wagi ciała. Dobry specjalista, który pozna Pani uwarunkowania to najlepsza metoda na skuteczne i bezpieczne zrzucenie niechcianych kilogramów.