Picie octu jabłkowego własnej produkcji

Witam Czy picie octu jabłkowego własnej roboty jest szkodliwe Rożne są opinie czy to prawda ze wywołuje białaczkę Bardzo proszę o wyrażenie opnii Pozdrawiam

Picie dowolnego rodzaju octu nie jest korzystne dla zdrowia. Choć w internecie, a nawet w książkach znaleźć można diety odchudzające i oczyszczające związane właśnie z piciem octu, to z dietetycznego i medycznego punktu widzenia jest to całkowicie niewskazane. Ocet (dowolnej produkcji) to rozcieńczony roztwór kwasu octowego. Efektem wypicia go jest silne podrażnienie śluzówki przewodu pokarmowego, efekt korozji szkilwa na zębach, możliwość wystpienia wrzodów przewodu pokarmowego. Ocet jest do tego stopnia niewskazany żywieniowo, że obecnie odchodzi się wręcz od stosowania warzyw marynowanych tradycyjnymi metodami w diecie (ze względu na dużą lotność kwasu octowego efekt drażniący jest bardzo silny, podejmuje się zatem próby zastąpienia go mniej szkodliwym kwasem mlekowym).