Picie piwa Karmii na laktację

Witam, moje pytanie dotyczy bezalkoholowego piwa Karmi, a mianowicie jak urodziłam moją córcię 2 miesiące temu w szpitalu położne polecały picie piwa Karmi na laktację,pediatra też przyznał rację tej teorii.Od 2 miesięcy popijam sobie "piwko" 1 czy 2 dziennie. Fakt pokarm przybiera, jednak ostatnio spotkałam się z opinią, że to szkodzi dziecku. Bardzo proszę o podpowiedź czy przez ten okres mogłam zaszkodzić swojej córci, czy bezalkoholowe piwo Karmi faktycznie jest wskazane na laktację?

Szanowna Pani!

Rzeczywiście piwo Karmi zwiększa wydzielanie prolaktyny,czyli hormonu,który zwiększa laktację, ale nie ma piwa o 0% alkoholu.Nawet Karmi bezalkoholowe zawiera bardzo niewielką dawkę alkoholu. Udowodniono również, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu,która nie wpływałaby na dziecko.Decyzja należy do Pani!

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka