Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Picie piwa przez partnera a powody do niepokoju

partner pije piwo czasen dwa dziennie przez tydzien caly czasem nie pije w cale a czasem tylko pieo co 3 dni.to zalerzy.w weekendy pije 3 do 5 piw przy grilu ale nie co weekend.czy mam powod do krzyku i niepokoju?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Ważne jest to jaka motywacja przyświeca Pani partnerowi do picia piwa. Jeżeli "zapija" jakieś lęki, problemy itp - wtedy można się denerwować i sięgać po pomoc. Jeśli jest to picie piwa wśród znajomych - raczej nie powinno wzbudzać większych problemów. Jednakże skoro Pani pisze tu pytanie, to oznacza, iż czuje Pani dyskomfort z tym związany. W związku z tym polecam porozmawiać z partnerem szczerze i otwarcie o swoich odczuciach i z nim znaleźć najlepsze dla tego rozwiązanie. pozdrawiam.

0

Warto zwrócić uwagę na to, co jest motywacja partnera do spożywania alkoholu i jak się zachowuje, gdy nie używa alkoholu. Czy okresy abstynencji są długie, a także, czy partner kontroluje ilość spożywanego alkoholu, potrafi sobie odmówić itp. Zachęcam także do podjęcia konsultacji w Poradni Leczenia Uzależnień- są tam także grupy i dyżury psychologów dla rodzin osób nadużywających oraz osób współuzależnionych.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety