Picie soku z żurawiny przy tabletkach Vibin Mini

Witam.Biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin, obecnie jestem w trakcie 3 tygodnia - dzisiaj 16 tabletka.Od 5.02 bioręlek Duomox oraz muszę pić sok z żurawiny. Wiem, że muszę się dodatkowo zabezpieczać w trakcie kuracji i 7 dni po zakończeniu. Jednak po zakończeniu tego opakowania Vibin chciałam przejść na Vibin Mini.Mam już wypisaną receptę.Jak będzie wyglądało zabezpieczenie jeśli skończę Vibin i bez 7. dniowej przerwy przejdę na Vibin Mini ? A może mogę zakończyć teraz Vibin i przejść na Mini?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza ginekologa, który przepisał zmianę tabletek. Sądzę, że postępowanie lekarza ma celu zachowanie ochrony. Proponowałbym aby przez około tyg stosować dodatkowe metody, tak dla pewności. Oczywiście proszę pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.