Picie wody przed USG

Witam, Chciałam się dowiedzieć – czy to prawda, że przed wykonaniem badania USG jamy brzusznej pomimo tego, że trzeba być na czczo, to należy przed badaniem wypić od ok. szklanki do np. 0,5 l wody , aby pęcherz był pełny? Jeśli tak powinno być, że trzeba wypić, to proszę o wyjaśnienie dlaczego tak trzeba, po co ten pęcherz ma być pełny. Pozdrawiam

Dobrze by właśnie było, aby wypić nawet około 1 litr wody, gdyż przez to wypełni się cały pęcherz moczowy i będzie można dokładnie ocenić jego ściany (czy nie ma patologii w jego zakresie) oraz narządów za pęcherzem moczowym np. części macicy.