Picie wody przy podwyższonej kreatyninie

Witam, Zgłosiłem się do lekarza z powodu podwyższonej kreatyniny 1.27mg/dl (norma 0,70 -1,20), wynik eGFR: 62.8 ml/min/1,73m2 Lekarz zalecił powtórzyć wyniki za miesiąc i przez ten czas pić codziennie po 5,6 litrów wody, gdyż to jest prawdopodobnie przyczyną takich wyników. Przyznam, że piję mało, około 1l dziennie, czy jednak 5,6 litrów to nie jest za dużo? Jakie to ma uzasadnienie medyczne?

Lek. Tomasz Budlewski

lekarz zapewne chce sprawdzic funkcje nerek, 1l płynow dzinnie to zdecydowanie za mało. proponuje kierowac sie zaleceniami lekarza badajacego. aczkolwiek proponuję wczesniej powtorzyc badania laboratoryjne. a jakie sa objawy?