Picie wody z samego rana - japoński sposób

Picie wody z samego rana - japoński sposób . Czy to ma sens?ile faktycznie trzeba jej wypić? Ile szklanek(ml)i jaka jest odpowiednia proporcja płynów dla osoby 175cm,80 kg ile litrów płynów.Czy spożywając odpowiednia ilośc wody mozna schudnąć? czy w informacjach na internecie chodzi o picie 1,5 l tylko wody czystej , mineralnej ? Oprócz innych płynów ? Czy te liczą sie dodatkowo ?

Witam serdecznie,

wypijanie szklanki wody na czczo z samego rana ma sens. Najlepiej jak dodamy do niej jeszcze cytrynę. Pomoże to w oczyszczeniu organizmu i nieco przyspieszy metabolizm. Jednak nie oczekujmy zbyt wiele. Od samego wypijania co rano wody z cytryną nie chudniemy. Ważna jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.
Zalecam picie ok 1,5-2l czystej wody na dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk