Pięciodniowa przerwa w stosowaniu 6. blistra tabletek antykoncepcyjnych

Biore tabletki antykoncepcyjne od 5 miesiecy, rozpoczęlam 6 listek tabletek i wzięłam juz za pierwszy tydzien, niestety nie bede mogła ich brać przez 5 dni, co moze sie stać? Czy jesli wezme po tych 5 dniach tabletke to od razu bede zabezpieczona? Jesli nie to po ilu dniach?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie podaje Pani dokładniej nazwy tabletek. Prawdopodobnie dostanie Pani krwawienie jak po odstawieniu a następnie Proszę brać tabletki tak jak zawsze.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pełną skuteczność antykoncepcja osiągnie dopiero w kolejnym cyklu. W obecnym cyklu zalecana jest dodatkowa antykoncepcja np prezerwatywa.

Pozdrawiam.