Piecze i swędzi mnie końcowa część penisa - co to jest i czy ustąpi?

Mam dziwny problem. Od około 2 dni mam małe 2-3 ranki na końcówce napletka, piecze mnie to i swędzi. Przy oddawaniu moczu muszę trochę ściągnąć napletek bo mnie szczypią te ranki, napletka natomiast nie mogę w ogóle ściągnąć, maksymalnie do połowy żołędzia. Kiedyś raz mi się udało zsunąć napletek w całości, ale tylko na chwilę, teraz tylko do połowy, może 3/4 żołędzia. Nie wiem co mi jest, mam stulejkę? A co z tymi rankami, ustąpią? Kiedy? Co powinienem zrobić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować stulejkę jak i zakażenie grzybicze.
Stulejka polega na niemożliwości odprowadzenia napletka, zazwyczaj jest problemem wrodzonym jednakże czasami może być powikłaniem pozapalnym.
W związku z utrudnioną pielęgnacją żołędzia w przypadku stulejki istnieje zwiększone ryzyko występowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych.
Aby określić rzeczywistą przyczynę dolegliwości wskazane jest w badanie fizykalne wykonane przez lekarza.
Problem najlepiej skonsultować z urologiem, w przypadku stwierdzenia infekcji zostanie zlecone leczenie i ewentualnie zaplanowany zostanie zabieg plastyki napletka.