Pieczenie cewki moczowej

Od kilku tygodni odczuwam pieczenie cewki moczowej. Badania już robiłam wszystko wyszło ok. Biorę Gyno femidazol, smaruje clotrimazolum , czasem provagiem, ale nie przechodzi, nadal odczuwam silne i uciążliwe pieczenie cewki moczowej. Przez to mam parcie na pęcherz. Co mam zrobić żeby w końcu przestało mnie piec?!?!?! Czy jest w ogóle szansa, że pieczenie cewki moczowej jeszcze ustąpi? Wiem, że niby wszystko da się wyleczyć, ale ja już straciłam nadzieję i nie wiem co powinnam zrobić. Żaden lek nie pomaga, stosuję przecież i maści i wszystko, a moje dolegliwości wcale nie ustępują. Jak sobie z tym poradzić? Czy jest jeszcze jakiś skuteczny lek na pieczenie cewki moczowej, inny niż biorę obecnie, który mogłabym zastosować? Bo ja już naprawdę nie wiem co mam zrobić... Będę wdzięczna za każdą pomoc i poradę. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy wykonywała Pani badanie ogólne moczu? Objawy wskazują na zakażenie układu moczowego, a nie na grzybicze lub infekcyjne zapalenie pochwy. Dlatego też wymienione przez Panią stosowane leki nie przynoszą pożądanych efektów.
Wskazane jest rozpoczęcie leczenia zakażenia dróg moczowych - Furaginum (lek dostępny na receptę) + profilaktycznie lek zawierający ekstrakt z żurawiny wielkoowocowej (zakwasza on mocz i chroni przed szerzeniem się zakażenia oraz zapobiega kolejnym).
Podsumowując, wskazana wizyta u lekarza rodzinnego, wykonanie badania ogólnego moczu ( w celu potwierdzenia infekcji) i rozpoczęcie właściwego leczenia.

Wiesław Mahaczek Urologia

Witaj
proponuję odstawic leki na dwa tygodnie i wykonac wymaz z cewki
pozdrawiam

Witam, poza zakażeniem bakteryjnym wiele stanów zapalnych o podłożu czynnościowym daje dyskomfort i pieczenie w cewce. Należy jednak najpierw wykluczyć (lub potwierdzić) zakażenie bakteryjne - badanie bakteriologiczne (posiew) moczu, podobnie wydzielina z pochwy i wreszcie z cewki moczowej - na bakterir i inne drobnoustroje typu Chlamydia, Trichomonas, Mycoplasma, drobnoustroje beztlenowe. Trzeba przeanalizować wpływ współżycia na dolegliowsci, proponuje przed stosunkiem położyć małą porcję (kapkę) kremu z Neomycyny (do oczu) na okolicę ujścia cewki. Pozdrawiam RH