Pieczenie cewki moczowej po oddaniu moczu zaraz po stosunku – co się dzieje?

Witam! Mam 23 lata. Od już bardzo dawna, około 4 lat, zauważyłem pewną dolegliwość, a mianowicie zaraz po stosunku, czyli wytrysku, jak pójdę oddać mocz, to czasami zaraz po tym zaczyna mnie piec czy szczypać cała cewka moczowa wzdłuż penisa aż do czubka. Ból po około 15-30 minutach ustępuje. Nie zawsze się tak dzieje, ale czasami to jest dość dokuczliwe. Także ostatnio zauważyłem, że po oddaniu moczu, gdy już wyjdę z łazienki, jeszcze uroni się parę kropel, chociaż za każdym razem staram się oddać mocz do końca. Nie mam problemów ze wstawaniem w nocy, aby oddać mocz, a także jego strumień jest chyba w porządku.
23 LAT ponad rok temu

Witam!
Ze względu na wieloletnie występowanie objawów wskazana jest jak najszybsza wizyta u urologa, który będzie miał możliwość Pana zbadania.
Pieczenie cewki moczowej jest objawem wielu chorób, niekoniecznie związanych z chorobami układu moczowo-płciowego. Ze względu na pozostałe objawy można jednak przypuszczać, że pieczenie spowodowane jest z zapaleniem zlokalizowanym w obrębie prącia i miednicy mniejszej - nawracające zapalenie cewki moczowej, zapalenie prostaty i inne.
Warto jest się zastanowić, czy objawy nie występują przy stosowaniu jednego rodzaju prezerwatyw. Popuszczanie moczu może być związane z powyższymi chorobami albo być całkowicie fizjologiczne.
Podczas stosunku dochodzi zwykle do powiększenia gruczołu prostaty, która może naciskać na pęcherz moczowy. Powoduje to czasowe upośledzenie całkowitego oddania moczu, który w nim zalega. Po zmniejszeniu objętości gruczołu mocz może samoczynnie wyciekać.
Pozdrawiam