Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pieczenie cewki moczowej po oddaniu moczu zaraz po stosunku – co się dzieje?

Witam! Mam 23 lata. Od już bardzo dawna, około 4 lat, zauważyłem pewną dolegliwość, a mianowicie zaraz po stosunku, czyli wytrysku, jak pójdę oddać mocz, to czasami zaraz po tym zaczyna mnie piec czy szczypać cała cewka moczowa wzdłuż penisa aż do czubka. Ból po około 15-30 minutach ustępuje. Nie zawsze się tak dzieje, ale czasami to jest dość dokuczliwe. Także ostatnio zauważyłem, że po oddaniu moczu, gdy już wyjdę z łazienki, jeszcze uroni się parę kropel, chociaż za każdym razem staram się oddać mocz do końca. Nie mam problemów ze wstawaniem w nocy, aby oddać mocz, a także jego strumień jest chyba w porządku.
23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam!

Ze względu na wieloletnie występowanie objawów wskazana jest jak najszybsza wizyta u urologa, który będzie miał możliwość Pana zbadania.
Pieczenie cewki moczowej jest objawem wielu chorób, niekoniecznie związanych z chorobami układu moczowo-płciowego. Ze względu na pozostałe objawy można jednak przypuszczać, że pieczenie spowodowane jest z zapaleniem zlokalizowanym w obrębie prącia i miednicy mniejszej - nawracające zapalenie cewki moczowej, zapalenie prostaty i inne.
Warto jest się zastanowić, czy objawy nie występują przy stosowaniu jednego rodzaju prezerwatyw. Popuszczanie moczu może być związane z powyższymi chorobami albo być całkowicie fizjologiczne.
Podczas stosunku dochodzi zwykle do powiększenia gruczołu prostaty, która może naciskać na pęcherz moczowy. Powoduje to czasowe upośledzenie całkowitego oddania moczu, który w nim zalega. Po zmniejszeniu objętości gruczołu mocz może samoczynnie wyciekać.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy