Pieczenie ciała - czy to borelioza?

Witam, jestem mężczyzną w wieku 46 lat.

Mój problem utrzymuje się już od trzech lat. Wszystko zaczęło od nagłego rumienia na twarzy i szyi, i przez okres tygodnia strasznego pieczenia tych części ciała. Po tygodniu pieczenie ustało, bez leczenia, natomiast zaczerwienienie zostało, choć o znacznie mniejszym nasileniu. W momencie wystąpienia tego ataku, zaczęła mnie szczypać cewka moczowa, później zaczęły boleć mnie jądra. Po okresie około roku zacząłem odczuwać lekkie pieczenie od krocza w kierunku ud, później do kolan, aż wreszcie do stóp. Po pewnym czasie zacząłem odczuwać pieczenie w rękach, plecach, w zasadzie parzy mnie teraz całe ciało. Przy oddawaniu moczu i po stosunku szczypanie cewki moczowej nasila się. Cewka moczowa jest obolała. Po okresie około 1,5 roku powstały ranki na cewce moczowej. Oczywiście wizyta u dermatologa i diagnoza, że to grzybica. Zrobiłem wymaz i niestety wynik ujemny. Druga pani dermatolog stwierdziła, że to opryszczka, więc zrobiłem badanie z krwi wynik-igm 0,19 igg 7,22. Po 6 tygodniach igg 8 dostałem heviran i maść. Narazie się nie powtórzyło.

Był też okres czasu, że bardzo bolały mnie oczy. Robiłem badania na chlamydię trach, mycoplazme hominis, mycoplazme grnitalium, ureaplazme urealyticum, kiła, liczne wymazy na bakterie z cewki moczowej - wychodził gronkowiec złocisty i paciorkowiec kałowy. Brałem różne antybiotyki, doxycikline biseptol augmentin, cipronex i wiele innych. Podobno wszystkie możliwe. Niestety bez efektu. Próbowałem też zmienić kierunek leczenia i pomyślałem o neurologi. Byłem w szpitalu badany, płyn rdzeniowy. Miałem wykonany rezonans różnych odcinków kręgosłupa i wszystko w porządku. Jestem tym wszystkim już załamany i nie wiem co robić dalej, a obserwuję, że co jakiś czas to wszystko się nasila i dalej rozprzestrzenia. Jeśli to możliwe, to proszę o pomoc, choć zdaję sobie sprawę, że proszę o coś co chyba nie jest łatwe, albo nawet niemożliwe po wcześniejszych rozmowach z różnymi lekarzami.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Czy badania na mykoplazmę/ureoplazmę/chlamydię pneumoniae i trachomatis były wykonane we wszystkich (najlepiej 3) klasach przeciwciał?

Objawy, które Pan podaje sugerują powikłaną infekcję (lub ko-infekcję), którymś w tych drobnoustrojów.

Przetrwałe lub nawracające nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej występuje u 20-60% mężczyzn leczonych z powodu ostrego NGU (nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej).

Nie ma ścisłych wytycznych mówiących o postępowaniu w takich przypadkach. Czasem wskazana jest antybiotykoterapia erytromycyną (4 x dziennie przed 3 tygodnie) z metronidazolem (2 x dziennie przed 5 dni).

Objawy pieczenia/mrowienia/drętwienia skóry - to tzw. parestezje wynikają z uszkodzenia włókien czuciowych obwodowego układu nerwowego. Podobne objawy może dawać cukrzyca, czy też borelioza - i te jednostki chorobowe także należy brać w diagnostyce różnicowej.

Leczenie polega na stosowaniu środków sprzyjających odbudowie uszkodzonych włókien a także objawowo - redukujących ból (często w tym przypadku stosowane są leki przeciwdepresyjne).

Pozdrawiam serdecznie!