Pieczenie i kłucie podczas wypróżniania oraz krew na papierze toaletowym

Dzien dobry. Od kilku dni mam nietypowy problem. Otoz kiedy probuje sie wyproznic odczuwam pieczenie i klocie jak by stolec byl ostry i nienaturalnie duzy.Dodatkowo od wczoraj pojawila sie krew na papierze toaletowym. Co to moze oznaczac ?

Prawdopodobnie jest to problem związany z hemoroidami. Można kupić w aptece właściwą do stosowania maść oraz zmienić dietę na zawierającą dużą ilość błonnika pokarmowego i płynów (celem ułatwienia wypróżnień). Jeżeli po kilku dniach takiego postępowania nie zauważy Pan poprawy należy udać się do lekarza.

Dr Krystyna PogoĹ

Witam

Problemu nie należy bagatelizować.
Świeża krew na papierze toaletowym może zasugerować problem z żylakami odbytu.
Albo znacznie poważniejszy problem ze zmianami w obrębie błony śluzowej jelita.
Bardzo zachęcam do szybkiej konsultacji z lekarzem.
Bo zarówno krwawiące hemoroidy (których samą maścią czy czopkiem nie uda się wyleczyć, konieczne leczenie "od wewnątrz" )
a już tym bardziej ewentualne zmiany w obrębie śluzówki jelita.

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk
mgr farmacji dietetyk

Hemoroidy dają taki kłujący ból. Czy wypróżnienie jednak było?
Jeśli nie to również kał może być na tyle twardy , że czuć ból i kłucie.
Można zastosować posterisan i hemoroidy trochę się zagoją, ale nie znikną i kiedyś trzeba je będzie wyleczyć.
Krew w stolcu zawsze powinna być powodem do wizyty u lekarza.