Pieczenie i stany zapalne oczu u 45-latka pracującego jako grafik komputerowy

Coraz bardziej cierpię na pieczenie i stany zapalne oczu. Mam 45 lat i od ponad 20 lat pracuję po 8 godzin przy komputerze a następnie godzinami jeszcze w domu. Problem ten mam od lat, więc temat nie jest mi obcy. Jestem grafikiem komputerowym i to pracowitym, niestety. Jestem krótkowidzem 2x -2,5 i noszę okulary. Badania okulistyczne nie wykazały niczego specjalnego, usłyszałem tylko jak zawsze : proszę często używać JAKICHŚ kropli do oczu… Bardzo już mi zaczyna to dokuczać.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji jedyną opcją jest zastosowanie wspomnianych kropli czy sztucznych łez.