Pieczenie i swędzenie warg sromowych

Witam! Moim problemem jest pieczenie i swędzenie warg sromowych. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Podmywam się specjalnym płynem do higieny intymnej, dbam o to, aby być zawsze świeżą. Również dziwne jest to, że objaw ukazał się kiedy dostałam okres. Proszę o radę, jak się tego pozbyć i co może być przyczyną.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn wystąpienia świądu jest bardzo wiele. Może być spowodowany infekcją grzybiczą, bakteryjną, wirusową czy nawet pasożytniczą. Szczególnie jeżeli towarzyszy temu nieprawidłowa wydzielina z pochwy czy upławy. Może być również spowodowany reakcją uczuleniową na jakąś substancję - na początek (szczególnie jeżeli w ostatnim czasie zmieniała Pani jakieś preparaty) najlepiej spróbować zmienić płyn do higieny intymnej, proszek do prania czy płyn do płukania. Warto pamiętać o noszeniu bielizny z naturalnych materiałów. Jeżeli to nie pomoże i świąd nadal będzie się utrzymywał, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.