Pieczenie i uczucie suchości podczas stosunku - w jaki sposób to zmienić?

Witam Mam 23 lata i od i od 4 lat współżyje z moim chłopakiem, również od 4 latach stosuje antykoncepcje. Jednak problem pojawił się jakiś czas temu. Podczas stosunku odczuwam dyskomfort. Seks sprawia mi ból. A najgorzej jest na koniec. Po stosunku wszystko mnie piecze boli, odczuwam suchość. Dodam jeszcze,że jestem trochę osobą strachliwą, więc uprawiamy tzw. seks przerywany, więc nigdy bezpośrednio nie miałam kontaktu ze spermą mojego chłopaka. Dlatego to mnie dziwi... Skąd te bóle. Gdy używamy prezerwatyw jest to samo:( Nie wiem co mam robić... W ogóle seks od tego czasu kiedy to mnie boli nie sprawi mi radości. Czasami nawet po stosunku płacze z bólu. Dodam jeszcze, że prosiłam chłopaka żeby poszedł się przebadać czy jest zdrowy. Bo ja jestem częstą pacjentką u ginekologa który nic nie stwierdził. Jestem zdrowa. Fakt, że dość często przechodziłam zapalenia pęcherza i nadal to czasami mnie spotyka, ale współżyje średnio raz na tydzień a problem trwa od ponad 8 miesięcy. Więc nie wierze że to pęcherz. Tym bardziej, że średnio raz na miesiąc robię badanie moczu tak dla świętego spokoju. Dlatego zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc. Nie wiem nawet do jakiego lekarza wysłać swojego faceta. Dodam, że niedługo się pobieramy. Ja boję się, że nie przejdzie mi i problem będzie trwać wiecznie. Pozdrawiam, Anna

Witam serdecznie!

Jeżeli lekarz stwierdził że jest Pani zdrowa i nie widzi żadnej medycznej przyczyny Pani dolegliwości trzeba się zastanowić czy ich podłoże nie jest zupełnie inne i nie wynika ze sfery emocjonalnej. Być może warto skonsultować się z seksuologiem.

Można również spróbować zastosować środki nawilżające, jednak wówczas proszę pamiętać że nie wszystkie preparaty mogą być stosowane łącznie z prezerwatywami.

Powodem dolegliwości może być również reakcja alergiczna na przykład na lateks zawarty w prezerwatywach.

W celu przywrócenia naturalnej flory bakteryjnej można spróbować zastosować pałeczki kwasu mlekowego dostępne w licznych formach bez recepty w aptekach.

Pozdrawiam