Pieczenie i zielonożółte upławy - co to za choroba?

Mam 20 lat, 2 tygodnie temu przeżyłam swój pierwszy raz. Od przedwczoraj męczy mnie straszliwe pieczenie okolicy pochwy i obfite, wodniste zielonożółte upławy o intensywnym, bardzo nieprzyjemnym zapachu. Dziś zauważyłam w lusterku, że tuż przy wejściu do pochwy, po jednej stronie, mam czerwone jakby owrzodzenie. I to ono sprawia mi tak intensywny ból, nie jestem w stanie skorzystać z toalety, ulgę odczuwam tylko przy obmywaniu letnią wodą. Dzisiaj cały dzień męczy mnie gorączka - 37.3. Bardzo proszę o pomoc, co to za choroba?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję bakteryjną pochwy i/lub sromu z towarzyszącą ogólnoustrojową reakcją zapalną. Być może taki stan rzeczy został spowodowany podrażnieniem podczas stosunku.
Aby potwierdzić dokładną przyczynę wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnie badanie mikrobiologicznego (wymaz). Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Wskazana jest jak najszybsza konsultacja ginekologiczna, jeśli nie istnieje taka możliwość to należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Nie ma powodów do wstydu, a może być konieczne zastosowanie antybiotykoterapii.

Redakcja abcZdrowie.pl