Pieczenie języka po antybiotykoterapii

2 tygodnie temu skonczylam brac antybiotyk, brałam przy nim osłone w tabletkach jadlam jogurty itd. Przed braniem antybiotyku mój jezyk był według mnie normalny. bialy nalot na nim. teraz jest czysiutki jakby jakas nowa skóra była na nim. nie ma zadnego białego nalotu jest czerwony. piecze przy ostrych potrawach i paleniu papierosów. co to może być ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Biały nalot na języku nie jest fizjologiczny. Obecny stan najpewniej wynika z podrażnienia śluzówki lub jej regeneracji po infekcji bakteryjnej. Sugerowałbym udać się do laryngologa.

Lek. PaweĹ Baljon

jedną z przyczyn - pierwszą do wykluczenia jest nadkażenie grzybicze jako powikłanie po zastosowanej antybiotykoterapii - aby to potwierdzić konieczny jest wymaz z określeniem lekowrażliwości
proszę zgłosić się do lekarza periodontologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk