Pieczenie odbytu i krew na papierze u dziecka

Pieczenie pupy i krew na papierze u 12 latka. Syn wypróżnia się regularnie,stolce nie są twarde i nie zawierają robaków,jednak co jakiś czas narzeka na pieczenie po załatwieniu i zaczerwienienie oraz krew na papierze.Nie wiem czy ma to znaczenie ale teraz dostał również opryszczki na ustach. Proszę doradzić jakie badania mam wykonać przed wizytą w przychodni,żeby skrócić ewentualny czas diagnozowania.Dziękuję za pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Syn powinien przede wszystkim w pierwszej kolejności zostać zbadany przez lekarza, wykonywanie badań "na ślepo" przed wizytą nie jest wskazane. Pomimo młodego wieku, wykluczyć należy żylaki i szczelinę odbytu, w dalszej kolejności konieczne może się okazać wykonanie kolonoskopii