Pieczenie odbytu po antybiotykoterapii - czy to grzybica?

Witam wszystko zaczęło się od choroby i trwa to ok 6 dni, a zaczęło się ostrą biegunką. Biegunkę miałam 2 dni a później przyszedł problem z wydalaniem oraz ból. Bardzo piecze i boli mnie odbyt najbardziej, gdy chce się załatwić. Skóra wokół jest już tak delikatna, że przy każdej wizycie w ubikacji leci mi krew, zauważyłam również, że zbiera mi się biały nalot kolo odbytu. Przez tydzień brałam antybiotyki I**20 mg to były tabletki dojelitowe i oraz A** 1000 mg i zastanawiam się czy może mieć to jakiś związek? Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam i dziękuję. Ewelina

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Stosowana antybiotykoterapia oraz infekcja mogły wpłynąć na spadek odporności. W sytuacjach takich znacznie łatwiej dochodzi do rozwoju infekcji grzybiczych.

Opisywane zmiany wynikają prawdopodobnie z silnego podrażnienia wrażliwych okolic odbytu, być może krwawienie pochodzi z żylaków odbytu. Konieczne jest jednak potwierdzenie tego fakty przez lekarza. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu postawi rozpoznanie i zaleci leczenie, które przyniesie Pani ulgę oraz  zmniejszy dolegliwości.

W przypadku stosowania antybiotykoterapii warto pamiętać o równoczesnym stosowaniu pałeczek kwasu mlekowego, pomagają one utrzymać prawidłową florę bakteryjną organizmu.

Pozdrawiam