Pieczenie oraz szczypanie w piersi - co to może być?

Witam, od dwóch dni nurtuje mnie szczypanie/pieczenie w lewej piersi. Wykonałam samoobadanie, nie wyczuwam żadnego guzka, jednak u dołu piersi na wysokości żebra wyczuwam coś, jakby zgrubienie. Nie wiem czy to tylko żebro, czy coś innego. Jednak po drugiej stronie, pod piersią prawą znajduje się coś podobnego, a szczypanie nie występuje. Dodam, że w przyszłym tygodniu wybieram się na USG, by się uspokoić i ewentualnie zacząć działać, jednak proszę o wyrażenie zdania na ten temat. Mam 21 lat, od 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i jestem pod stałą opieką lekarza ginekologa. W zeszłorocznym USG nie wykazano u mnie żadnych zmian. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pieczenie i szczypanie piersi to charakterystyczne objawy związane z nerwobólem bądź zapaleniem toczącym się w okolicy sutka. Raka piersi można raczej wykluczyć. Powinna Pani na początku zasięgnąć opinii lekarza. Kolejność powinna być następująca: badanie przez lekarza - ewentualnie zlecone badania dodatkowe - ewentualna ponowna wizyta kontrolna.