Pieczenie pochwy po stosunku w prezerwatywie

Witam, Jestem przed wizytą u ginekologa. Jednak zastanawiam się nad jedną rzeczą, mianowicie po każdym stosunku z prezerwatywą, piecze mnie pochwa przy oddawaniu moczu. Czy takie pieczenie jest objawem uczulenia na lateks czy są też inne przyczyny takiego pieczenia?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Oczywiście prezerwatywy mogą powodować uczulenie ze względu na występowanie lateksu lub stosowane w nich substancje poprawiające smak lub zapach. Może powinna wypróbować Pani prezerwatywy nielateksowe. Inną przyczyną takich objawów może być zapalenie cewki moczowej, które często występuje u kobiet po stosunku, ze względu na budowę anatomiczną, w takim przypadku proponuję zachować higienę przed i po stosunku.
Pozdrawiam