Pieczenie pochwy po wytrysku

Witam, w posiewie pochwy wykryto u mnie streptococcus agalactiae, do tego nie wykryto pałeczek kwasu mlekowego. Czy to może być powodem pieczenia pochwy po wytrysku? Stosunek w prezerwatywie nie jest bolesny, jedynie kontakt ze spermą wywołuje dyskomfort. Wykluczam uczulenie na nasienie, gdyż wcześniej nie miałam takich problemów. Drugie pytanie jakie chciałabym zadać - czy w związku z tym paciorkowcem konieczne jest, aby partner wykonał jakieś badania? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Wskazane leczenie obydwojga partnerów według antybiogramu. Jeśli partner nie miał wykonanej diagnostyki proszę wykonać posiew z okolicy za żołędziem prącia+ mocz badanie ogólne.