Pieczenie podeszw u stóp

Codziennie od ok.2 lat pieką mnie podeszwy stóp.Byłam u dermatologa,nie mam grzybicy,nie są czerwone ani napuchnięta,nie mam choroby stóp.Bardzo mnie pieką.dlaczego?co mogę zrobić,aby mnie tak już nie piekły.Cukrzycy nie mam,jeszcze od ok.2 tyg.doszło mrowienie od stóp do kolan-jak nie jestem w ruchu.Jak chodzę wszystko jest ok.Proszę o pomoc.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Pieczenie stóp może być symptomem wielu chorób m.in grzybicy, którą u Pani już wykluczono. W następnej kolejności warto wykluczyć choroby tarczycy - niedoczynność, cukrzycy, niewydolność nerek, niedobór witaminy B12, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zespół niespokojnych nóg, przewlekłą niewydolność żylną. Jak Pani widzi taki objaw wymaga wielospecjalistycznego podejścia, dlatego proponuję konsultację z lekarzem rodzinnym, który rozpocznie diagnostykę od najbardziej prawdopodobnej przyczyny.
Pozdrawiam