Pieczenie skóry na palcu wskazującym

Jakiś czas temu zaczęła mnie piec skóra na palcu wskazującym. Pojawiło się coś w stylu suchych krostek. Są malutkie, prawie niewidoczne, skóra wokół nich bardzo mi schnie i pęka. Towarzyszy im tez swędzenie, a kiedy je rozdrapię powstają małe ranki. Ostatnio krostki pojawiły się w innym miejscu na tej samej dłoni. Jaka może być ich przyczyna? Jestem alergiczką ze skórą atopową ale nigdy nie miałam tego typu wysypki. Dodam że nie jest ona bardzo widoczna, tylko pod światło widać jej występowanie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zmiany powinien ocenić lekarz, mogą one mieć związek z alergią, ale mogły też powstać np. wskutek uszkodzenia naskórka (oparzenie, środki chemiczne, uraz).