Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pieczenie skóry na palcu wskazującym

Jakiś czas temu zaczęła mnie piec skóra na palcu wskazującym. Pojawiło się coś w stylu suchych krostek. Są malutkie, prawie niewidoczne, skóra wokół nich bardzo mi schnie i pęka. Towarzyszy im tez swędzenie, a kiedy je rozdrapię powstają małe ranki. Ostatnio krostki pojawiły się w innym miejscu na tej samej dłoni. Jaka może być ich przyczyna? Jestem alergiczką ze skórą atopową ale nigdy nie miałam tego typu wysypki. Dodam że nie jest ona bardzo widoczna, tylko pod światło widać jej występowanie.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Zmiany powinien ocenić lekarz, mogą one mieć związek z alergią, ale mogły też powstać np. wskutek uszkodzenia naskórka (oparzenie, środki chemiczne, uraz).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy