Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pieczenie ud, nadwaga i podwyższony poziom cukru a cukrzyca

Dlaczego bolą - pieką zewnętrzne strony ud przy niewielkich podwyższonych poziomach cukru rano - 107-120 Jest nadwaga i siedzący tryb pracy. Poziomy cukru w przeciągu dnia - po posiłkach - 120-145 nawet 100. Czy to cukrzyca - czy trzeba brać Glucofage . Występował duży stres. Wiek 50 lat bez używania leków, bez nadciśnienia- nawet obniżone ciśnienie .Badania tarczycy bez zmian. HBA1C% 6.2% - przy nadużywaniu słodyczy. Osoba nie miesiączkuje od 8 lat. Czy to cukrzyca, kłopoty z żyłami?.
KOBIETA ponad rok temu

Owoce i warzywa a cukrzyca

Osoby cierpiące na cukrzycę powinny bardzo uważać na swoją dietę. Nawet jeśli spożywają zdrowe produkty, takie jak warzywa czy owoce, powinny zwracać na poziom cukru w nich zawarty.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Poziomy glukozy podawane jako poposiłkowe są prawidłowe. Nieznacznie podwyższony jest cukier na czczo. Oznaczenie hemoglobiny glikowanej raczej wyklucza cukrzycę. W diagnostyce cukrzycy najważniejszy jest pomiar dokonywany na czczo. Proponowałbym udać się z pacjentem do lekarza aby wykonać odpowiednie badania.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy