Pieczenie w penisie - czy to jakaś choroba?

Hej, chciałbym się poradzić. Od dwóch miesięcy mam pieczenie w penisie. Mam 55 lat. Byłem u różnych lekarzy i powiedzieli, że jest wszystko ok. Robiłem wszystkie badania i nic nie wykazały. Każdy lekarz mówi, że to choroba przewlekła, a tabletki nic nie pomagają. Proszę o pomoc, bo nie wiem, jak sobie z tym radzić. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z opisu trudno mi jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną problemu.
Musiałabym obejrzeć zmianę.

Uważam, że powinien Pan udać się na wizytę do dermatologa, gdyż być może, mamy do czynienia z infekcją grzybiczą bądź bakteryjną. Dobrze byłoby pobrać wymaz z cewki moczowej, aby uchwycić bezpośrednią przyczynę pieczenia. Po otrzymaniu badań łatwiej będzie zastosować odpowiednie leczenie.

Jeżeli jednak pieczeniu towarzyszy problem lub trudność z oddawaniem moczu, wtedy warto pomyśleć o wizycie u urologa. Niestety, nie ma możliwości, by pozbyć się problemu na własną rękę.

Pozdrawiam!