Pieczenie w żołądku a zapalenie śluzówki

Witam. Od 8 tygodni lecze zapalenie śluzówki żołądka lekiem Mesopral 40mg rano na czczo. Pije siemię lniane 30min przed śniadaniem. Jem 5 małych posiłków co 2,5godz (jeżeli jestem bardzo głodna dojadam w międzyczasie), pije tylko niegazowana wode, żadnej herbaty, kawy, alkoholu. Nie pale papierosów. Od kilku dni czułam się bardzo dobrze. Dzisiaj zjadłam trochę więcej ale nadal wszystko lekkostrawne i poczułam pieczenie w żołądku które z upływem czasu słabnie. Moje pytanie brzmi : czy takie jednorazowe '' potknięcie '' oznacza że leczenie muszę zacząć tak jakby od nowa? Ile czasu jeszcze może trwać ta choroba?

Proszę nadal stosować dietę wskazaną przez lekarza. Leczenie powinno przynieść widoczny efekt (odporny na niewielkie, jednorazowe odstępstwa od diety) w kilka tygodni, ale trzeba będzie przestrzegać ściśle diety przez około pół roku, by być pewnym wyleczenia. Swoją drogą pół roku to już czas, kiedy można się przyzwyczaić do nowej, leczniczej diety i nie wracać do starych zwyczajów, które pogarszały samopoczucie :-)