Piekąca i swędząca pokrzywka na skórze

Pokrzywkę skórną mam od 1,5 roku. Jest straszna, swędzi całe ciało, po podrapaniu puchnie, robią się pręgi czerwone, a w środku białe. Nawet otarcie powoduje czerwienienie i świąd. Brałam A***, Z***, nawet E***, pomagało ale nie likwidowało. Po zrobieniu wszystkich badań okazało się, że mam w śledzionie torbiele pourazowe 80*82mm i 30*27mm oraz polip pęcherzyka żółciowego. Pęcherzyk już usunięty. Czy śledziona może mieć związek z moją pokrzywką? Jak mogę sobie pomóc? Badania krwi, moczu, tarczyca wszystko w normie, ob 8, więc też. Co może być przyczyną tak silnego pieczenia całego ciała? Dodam, że wygląda to dokładnie jak poparzenie pokrzywą! Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Torbiele w śledzionie nie mają nic wspólnego z podawanymi dolegliwościami.
Natomiast pierwszym krokiem jaki powinien zostać podjęty jest wykonanie testów alergicznych w celu wyjaśnienia co może być przyczyną objawów. Podstawą leczenia alergii jest unikanie czynnika sprawczego, nie da się tego zrobić nie znając przyczyny objawów. Konieczna jest konsultacja u alergologa i wykonanie diagnostyki. Wskazana jest również wizyta u dermatologa (nie jest konieczne skierowanie).

W drugiej kolejności warto jeszcze wykonać badanie poziomu enzymów wątroby oraz bilirubiny, czasami uporczywy świąd jest związany z chorobą tego narządu.

Jeżeli przyjmuje Pani jakieś leki (nawet dostępne bez recepty) proszę również uważnie przejrzeć wszystkie ulotki, czasami opisywane reakcje mogą powstawać jako efekt niepożądany po stosowanych lekach.

Pozdrawiam