Piekąca rana w okolicy odbytu

Witam. Od okolo 4 miesiecy w okolicy odbytu mam taka jakby rane. Nie jest to ani grube ani wypukle. Natomiast podczas podcierania papierem zdarza sie ze krwawi lekko co jest zauwazalne na papierze. A nastepnie podczas mycia rowniez piecze. Co to moze byc i jak to wyleczyć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą hemoroidalną lub tzw szczeliną odbytu.

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem istnienia tzw. szczeliny odbytu. Leczenie polega na stosowaniu dostępnych w aptekach maści i kremów o działaniu łagodzącym i znieczulającym oraz zapobieganie zaparciom.