Piekące bóle brzucha pod lewym żebrem
Witam.Od półtora miesiąca mam raz kłujące,raz pieczące bóle brzucha pod lewym żebrem które są stałe jednak niezbyt intensywne, od czasu do czasu-zwłaszcza w nocy sa naprawde silne.nie pojawiają sie po posiłku i raczej nie zaleza od pozycji.od tygodnia mam takze ból lewej łopatki.Po 10-dniowym pobycie w szpitalu lekarze stwierdzili,że to zapalenie żoładka i zakazenie helicobacter pylori.ja jednak boje sie ,że to trzustka.czy powinnam wykonac tomografie?Czy takie dolegliwosci moze dawac żołądek?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Objawy bardziej przemawiają za chorobą żołądka. W celu oceny trzustki można wykonać USG jamy brzusznej oraz oznaczyć poziom amylazy i lipazy. Z wynikami proszę udać się do internisty lub gastrologa.
Witam. Rozumiem że miała Pani wykonaną gastroskopię i diagnoza została postawiona na jej podstawie? Jeśli tak zdecydowanie należy zacząć od przeleczenia w kierunku tej choroby - jeśli objawy nie ustąpią można poszukiwać innych przyczyn. Tomografia komputerowa nie jest badaniem obojętnym dla organizmu więc jeśli nie ma ewidentnych wskazań nie należy jej nadużywać. Pomimo "medialności" w ostatnim czasie chorób trzustki nie są one bardzo częstą przyczyną bólów brzucha.